INWESTYCJE KOMERCYJNE

Centrum cegielnia

Centrum Handlowe

Pozwolenie na budowę

Zakończenie inwestycji II kw 2020

Projekt architektoniczny przewiduje jednopoziomowe budynki komercyjne o łącznej powierzchni najmu  9558 m2 ( w tym ok. 6100 dla konceptu DIY).

Przed budynkiem zaprojektowano parking naziemny z 331 miejscami postojowymi.

Przy wjeździe na teren Centrum Handlowego znajduje się 320 m2 powierzchni najmu dla gastronomii typu Fast Food z Drive In.

Inwestorzy przewidują także Bio Market z możliwością sprzedaży produktów lokalnych rolników,  zlokalizowany naprzeciwko parkingu, zaraz przy wjedzie do  CH Cegielnia.

Koncepcja architektoniczna przewiduje możliwość podziału powierzchni według potrzeb najemców.

Dla działki o łącznej powierzchni 42 049 mkw obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który przewiduje realizację obiektów handlowych – wielkopowierzchniowych o pow. sprzedaży powyżej 2000 m2.  Jest to jedyny obszar w Gminie Góra Kalwaria, gdzie jest możliwa tego typu zabudowa.

Projekt posiada prawomocne, ostateczne pozwolenie na budowę wydane w dniu 24.08.2015 roku  przez  Starostwo Piaseczyńskie (Decyzja nr 1018/2015). Nieruchomość posiada również uzgodnienie wjazdu do centrum handlowego oraz rozmieszczenie i doprowadzenie mediów.

9558 m2
Powierzchnia najmu

42 000 m2
Powierzchnia działki

331
Miejsc parkingowych

LOkalizacja

Baniocha / Góra Kalwaria

Centrum Handlowe Cegielnia zlokalizowane jest w miejscowości Baniocha, powiat piaseczyński, na działce 144/20 o pow. 42  049 mkw.

 Działka znajduje się przy drodze krajowej Nr 79 łączącej Warszawę, Piaseczno i Górę Kalwarię, na skrzyżowaniu z ulicą Graniczną prowadzącą do Konstancina Jeziornej (Mapa Inwestycji str. 5). Na przeciwległym skrzyżowaniu znajduje się stacja benzynowa Orlen i Euro Motel – obiekt połączony ze stacją.

Projektowane jest poszerzenie drogi (Nr 79) na drogę szybkiego ruchu wraz z lewoskrętem od strony Warszawy oraz droga dojazdowa, obsługująca działki leżące wzdłuż drogi szybkiego ruchu połączona ze zjazdem na działkę. Skrzyżowanie, przy którym powstanie Centrum Cegielnia będzie jedynym z dwóch skrzyżowań ze światłami na drodze Piaseczno – Góra Kalwaria.