Aktualności

Budowa parku magazynowo-produkcyjnego Good Point V w decydującej fazie realizacji

Budowa parku magazynowo-produkcyjnego Good Point V, zlokalizowanego w miejscowości Łubna, weszła w decydującą fazę realizacji. Dostępne są ostatnie wolne powierzchnie z terminem odbioru we wrześniu 2024 roku.

Budowa parku magazynowo-produkcyjnego Good Point V, inwestycji spółki Real Management w miejscowości Łubna, na którą składają się trzy budynki o łącznej powierzchni magazynowej 30 tys. mkw., weszła w decydującą fazę realizacji.

„Ogromnie nas cieszy tak dobre tempo realizacji tej inwestycji. Widoczny jest już pełny zarys bryły przyszłej hali numer 1, na której trwa montaż fasady z płyt warstwowych. W budynku są już prowadzone prace związane z izolacją dachu oraz przygotowaniem montażu klap dymowych i świetlików. Na części działki, gdzie powstanie hala numer 4, po początkowym procesie związanym ze wzmocnieniem gruntu, zakończono stawianie słupów prefabrykowanych, a obecnie trwa montaż konstrukcji stalowej dachu. Najbliższe tygodnie nasz generalny wykonawca, firma BREMER Sp. z o.o., poświęci na kontynuację realizacji sieci zewnętrznych oraz wykonanie instalacji budynkowych. Rozpoczną się również prace związane z montażem bram oraz doków” – podkreśla Sebastian Perkowski, Dyrektor Kontraktu odpowiedzialny za przygotowanie projektów do realizacji oraz budowy prowadzone przez Real Management S.A.

Kompleks Good Point V zaprojektowany został zgodnie z wytycznymi ESG i certyfikatu BREEAM, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa. Deweloper opracował również Zielony Standard Budynków Magazynowych, który będzie uzupełnieniem strategii spółki. Działka, na której położony jest kompleks, charakteryzuje się obszernymi terenami zielonymi, co w przypadku tego typu parków magazynowo-produkcyjnych stanowi rzadkość. Na terenie kompleksu znajdują się również dwa stawy pogliniankowe, które dodatkowo uatrakcyjniają krajobraz. Inwestycja Good Point V została zaprojektowana z uwzględnieniem standardów zrównoważonego, ekologicznego budownictwa i otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Pierwsi najemcy powierzchni magazynowych oraz biurowych, wśród których znalazły się takie firmy jak Dr Irena Eris S.A, jeden z wiodących polskich producentów kosmetyków czy też OEX Fulfilio Sp. z o. o., spółka specjalizująca się w obsłudze logistycznej sektora e-commerce, programów lojalnościowych oraz materiałów POS, wprowadzą się do Good Point V już w III kwartale 2024 roku i I kwartale 2025 roku. W kompleksie poostało jeszcze ostatnie 5800 mkw. wolnej powierzchni magazynowej z terminem odbioru we wrześniu bieżącego roku.

Zakończenie budowy całego parku magazynowo-produkcyjnego, położonego w miejscowości Łubna w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, gwarantującej szybkie połączenie z Warszawą (poprzez ulicę Puławską) i węzłem komunikacyjnym w Górze Kalwarii, przewidziano na I kwartał 2025 roku.