Aktualności

Projekty BTS w Real Management

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce nieustannie rośnie, a  deweloperzy prześcigają się w szukaniu rozwiązań, które pozwolą firmom lepiej funkcjonować w wynajmowanych przestrzeniach. Jednym z takich rozwiązań jest realizacja projektów build-to-suit, czyli budynków szytych na miarę.

Inwestycja build-to-suit (BTS) to obiekt projektowany i budowany dla konkretnego klienta, zgodnie z jego oczekiwaniami oraz zapotrzebowaniem. W takim projekcie przyszły najemca określa szczegóły inwestycji według własnych potrzeb oraz ma wpływ na jej całościowy kształt – specyfikację techniczną, wielkość budynku oraz powierzchni, która będzie przez niego zajmowana. Układ i podział przestrzeni, udogodnienia dla pracowników i inne parametry również zostają uzgodnione już na sa etapie planowania. Przyszły najemca może również podjąć decyzje, które wiążą się z optymalizacją kompletowania i realizacji zamówień – w przypadku e-commerce i magazynów oraz kosztów eksploatacji, jak np. wybór oświetlenia.

W większości przypadków inwestycje BTS są bardziej opłacalne i mniej ryzykowne. Przede wszystkim budynek powstaje zgodnie ze specyfikacją, jaką klient sam opracował – wie czego się spodziewać. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii ma realną możliwość obniżenia kosztów eksploatacji oraz wpływu na środowisko, przy maksymalnej wydajności i wykorzystaniu przestrzeni. Z perspektywy dewelopera jest to również komfortowa sytuacja – najemca jest już zidentyfikowany, a budynek wynajęty.

W Real Management zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom klienta, dlatego realizujemy projekty BTS – zarówno w klasycznym wydaniu, jak również te o bardziej zaawansowanym komponencie technologicznym.

Bolero Office Point II

To przykład zaawansowanego budynku z komponentem technologicznym, zaprojektowany i wybudowany dla UL International Polska, światowego lidera usług w zakresie testowania, inspekcji oraz certyfikacji w celu uzyskania dopuszczeń produktów elektrycznych, elektronicznych i baterii na rynki globalne. Bolero Office Point II położony przy ul. Równoległej 4 w Warszawie, to trzykondygnacyjny budynek biurowo-technologiczny klasy A mieszczący 2013 m² powierzchni biurowej. Jego część laboratoryjna, o powierzchni 1725 m² została wyposażona w specjalny system wentylacyjny oraz nawilżający przestrzeń, co pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych badań. Wysokość pomieszczeń  sięga 6 m. Przy budynku znajduje się parking naziemny dla 60 samochodów. Architektura Bolero Office Point II – prosta bryła ze szklaną fasadą – nawiązuje stylem do pierwszego budynku kompleksu Bolero Office Park.

Budynek Canal +

Budynek Canal+, mieszczący się w bardzo dobrej lokalizacji na warszawskim Mokotowie, jest kolejnym doskonałym przykładem realizacji BTS łączącej funkcję biurową z zaawansowanym komponentem technologicznym. Ten wyjątkowy biurowiec klasy A wybudowany został na potrzeby Canal+, znajdował się w portfolio Real Management do października tego roku, gdy Canal+ finalnie nabyło budynek. 7461 m² powierzchni użytkowej, rozłożonej na 7 kondygnacjach naziemnych, mieści biura, studia telewizyjne oraz zaawansowane centrum nadawcze. Dach budynku to czteropoziomowy park antenowy, w skład którego wchodzi kilkanaście anten o różnej średnicy, które pozwalają na  odbiór ponad 100 różnych stacji telewizyjnych i radiowych na potrzeby Canal+. Na parterze budynku znajduje się również punkt obsługi klienta Canal+. Trzy kondygnacje podziemne zapewniają 115 miejsc parkingowych, a do dyspozycji jest również parking zewnętrzny.

Corner House

Klasyczny przykład inwestycji BTS, wybudowanej dla konkretnego najemcy. Budynek biurowy klasy A, posiadający 9 kondygnacji naziemnych (ostatnia kondygnacja jest antresolą)  i dwie kondygnacje podziemne, idealnie wpasowują się w architekturę ulicy Puławskiej. Posiada również 57 miejsc parkingowych. Głównym najemcą jest spółka Skarbu Państwa – Bank Pocztowy S.A. Powierzchnia handlowa usytuowana na parterze budynku została zajęta przez supermarket.

Good Point III

Good Point III Puławska to  powierzchnia magazynowa klasy A, która jest przykładem realizacji BTS, szytego na miarę danego klienta. Posiada wiele cech charakterystycznych, które zostały wprowadzone zgodnie z zapotrzebowaniem najemcy. 10 metrowa wysokość wewnątrz budynku, dedykowana dwu-kondygnacyjna antresola do obsługi projektów typu e-commerce, nośność stropów powyżej standardów rynkowych, tj. 6 ton na 1 m², instalacja tryskaczy- System ESFR, posadzki niepylące i bezspoinowe , specjalne bramy z poziomu 0 oraz przygotowane dodatkowe miejsca parkingowe dla TIRów.