Aktualności

Real Management S.A. wybrał firmę Bremer Sp. z o.o. na generalnego wykonawcę parku produkcyjno-przemysłowego good point V

Spółka Real Management podpisała umowę z firmą Bremer, powierzając jej rolę generalnego wykonawcy nowoczesnego parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V, zlokalizowanego pod Warszawą, w miejscowości Łubna. Rozpoczęcie budowy planowane jest pod koniec listopada 2023 roku, a pierwsi najemcy wprowadzą się już w III kw. 2024 r.

Firma Bremer została wybrana przez Real Management S.A. na generalnego wykonawcę nowoczesnego parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V. Realizacja dotyczy trzech budynków kompleksu o łącznej powierzchni magazynowej 30 tys. mkw. Park zlokalizowany będzie w miejscowości Łubna, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, gwarantującej szybkie połączenie
z Warszawą (poprzez ulicę Puławską) i węzłem komunikacyjnym w Górze Kalwarii.

Rozpoczęcie budowy parku produkcyjno-przemysłowego Good Point V planowane pod koniec listopada 2023 roku. Pierwsi najemcy powierzchni magazynowej oraz biurowej, wśród których znalazły się takie firmy, jak Dr Irena Eris S.A, jeden z wiodących polskich producentów kosmetyków czy też OEX Fulfilio Sp. z o. o., spółka specjalizująca się w obsłudze logistycznej sektora e-commerce, programów lojalnościowych oraz materiałów POS, wprowadzą się do Good Point V już w III kwartale 2024 roku. Zakończenie budowy całego parku produkcyjno-przemysłowego przewidziano natomiast na I kwartał 2025 roku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że to właśnie firmie Bremer powierzyliśmy rolę generalnego wykonawcy naszej nowej inwestycji, jaką jest Good Point V. Nasz wybór był podyktowany wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną reputacją firmy – powiedział Sebastian Perkowski, Dyrektor Kontraktu Real Management S.A.

– Równie ważny był dla nas wspólny cel i wizja związane ze zrównoważonym rozwojem. Bremer to firma, która ma duże doświadczenie i kompetencje w realizacji projektów zgodnych z zasadami ESG. Chcemy, aby Good Point V nie tylko był nowoczesnym kompleksem produkcyjno-przemysłowym, ale także wzorem w obszarze zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Warto dodać, że Good Point V to kolejny projekt Real Management S.A, który już na etapie przygotowań do realizacji cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Obecnie ponad 80% dostępnej powierzchni jest już wynajęte – podkreśla Ewa Śmigielska, Wiceprezes Zarządu Real Management S.A. odpowiedzialna za przygotowanie projektów do realizacji oraz budowy prowadzone przez Real Management S.A.

Kompleks zaprojektowany został zgodnie z normami ESG, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa. Deweloper opracował również Zielony Standard Budynków Magazynowych, który będzie uzupełnieniem strategii ESG. Działka, na której położony jest Good Point V, charakteryzuje się obszernymi terenami zielonymi, co w przypadku tego typu parków produkcyjno-przemysłowych stanowi rzadkość. Na terenie kompleksu znajdują się również dwa stawy pogliniankowe, które dodatkowo uatrakcyjniają krajobraz. W planach dewelopera jest również zrealizowanie na terenie Good Point V obszaru rekreacyjnego dla pracowników magazynów. Inwestycja Good Point V została zaprojektowana z uwzględnieniem standardów zrównoważonego, ekologicznego budownictwa i otrzyma Certyfikat BREEAM, na poziomie Excellent.

„Doceniamy otwartość i gotowość Real Management S.A. do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Chcielibyśmy podziękować za zaufanie w nasze doświadczenie i umiejętności, powierzając nam kluczową rolę Generalnego Wykonawcy w projekcie Good Point V w Łubnej. To dla nas zaszczyt i zobowiązanie. Cieszymy się, że możemy być częścią projektu, który przekracza granice standardowej działalności biznesowej i wskazuje na ścieżkę zrównoważonego, ekologicznego rozwoju.” – powiedział Tomasz Wrona, Dyrektor Handlowy w firmie Bremer Sp. z o.o.

Przygotowanie umowy oraz wsparcie prawne podczas negocjacji po stronie Real Management S.A. zapewniła Radca Prawny Anna Glinka z wewnętrznego działu prawnego spółki.