Aktualności

Magazynowa ekspansja Good Point pod Warszawą

Good Point, marka powołana przez Real Management S.A. do umacniania i rozwoju portfolio industrialowego firmy, realizuje obraną strategię i kupuje grunty w atrakcyjnych podwarszawskich lokalizacjach. Każda z działek znajduje się w odległości do 30 km od Warszawy i przeznaczona będzie na obiekty wielkopowierzchniowe.

Real Management S.A. kontynuuje swoją nową strategię biznesową i stawia na rozwój segmentu industrialowego. Pod marką Good Point inwestuje w grunty pod budowę nieruchomości przemysłowo – magazynowych i technologicznych dla sektora life & science.

– Sektor nieruchomości magazynowych jako jeden z nielicznych w trakcie pandemii odnotował wzrosty, a wszystko wskazuje na to, że segment ten dalej będzie się bardzo intensywnie rozwijał. Aktualnie koncentrujemy się na rozwoju w granicach aglomeracji warszawskiej, gdzie na znaczeniu zyskuje logistyka tzw. ostatniej mili, czyli magazyny miejskie będące ostatnim łańcuchem dostaw e-commerce. Interesują nas działki o powierzchni do 20 ha, do 30 km od centrum Warszawy, w bliskiej odległości od węzłów na planowanej AOW-50 – mówi Marcin Malka Prezes Zarządu Real Management S.A.

Do końca czerwca firma zabezpieczyła akwizycją trzy działki. Jedna z nich znajduje się na południowy wschód od Warszawy w gminie Góra Kalwaria, gdzie szybki i sprawny dojazd do autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S8 zapewniają drogi DK 79 i DK50. Druga działka zlokalizowana jest na wschód od Warszawy, w Gminie Karczew, przy planowanym węźle przyszłej AOW-50 i w bliskiej odległości od drogi szybkiego ruchu S17 i autostrady A2.

Do tej pory firma Real Management S.A. wybudowała i sprzedała 107 tys. m kw. powierzchni magazynowych oraz przygotowała, a następnie sprzedała 150 tys. m kw. na etapie pre-developmentu, czyli po uzyskaniu pozwoleń na budowę. Grupa zarządza aktywami o wartości 105 mln EUR. Obecnie w realizacji i planach jest 350 tys. m kw. powierzchni najmu o wartości 220 mln EUR.

Wśród inwestycji przemysłowo-technologicznych zrealizowanych dotychczas przez Real Management S.A. znajdują się obiekty wielkopowierzchniowe, małe magazyny miejskie oraz budynki BTS: Good Point Puławska I, II, III i IV, Good Point Łyszkowice, Good Point Łubna oraz Bolero Office Point II wybudowany dla UL International. Portfolio firmy w kategorii BTS uzupełnia również budynek Canal Plus, znajdujący się w portfelu Real Management S.A. od 2011 r.